گروه دانش باستان‌شناسان در حفاری‌های اخیر موفق به کشف قدیمی‌ترین مکان مقدس در انگلیس شدند که قدمت آن به بیش از چهار هزار سال پیش برمی‌گردد.

گروه دانش محققان مشغول ساخت نوعی قرص موسوم به قرص ورزش هستند که افراد سالمند یا چاق یا به طور کلی افرادی که به سختی حرکت می‌کنند بتوانند بدون ورزش کردن از فواید آن بهره‌مند شوند.

فرهیختگان: گوش یکی از عضوهای حیاتی بدن است که به دلیل تماس مستقیم با هوا، احتمال آلوده شدن آن بالاست و اغلب خود را با خارش، درد و عفونت نشان می‌دهد.

ندا اظهری: روزهای امتحانات آغاز شده است و جدی‌ترین دغدغه دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها نمرات و امتحانات آنهاست. یکی از ملزومات برای بهتر شدن نتیجه امتحانات تمرکز روی دروس خوانده شده است.

گروه دانش فیس‌بوک 110 میلیون یورو (122 میلیون دلار) از سوی اتحادیه اروپا جریمه شد. گفتنی است این حکم خللی در روند واگذاری واتس‌اپ به وجود نمی‌آورد.

گروه دانش شرکت آمریکایی «HPE» از نمونه اولیه قدرتمندترین کامپیوتر جهان رونمایی کرد. به گزارش «رویترز»، این کامپیوتر می‌تواند حجم اطلاعات بیشتری را نسبت به سیستم‌های مشابه خود در جهان نگهداری کند.

ندا اظهری: نسل جدید طب باززایشی چشم‌انداز امیدبخشی را پیش‌روی دانشمندان و بیماران قرار داده است. فناوری پرینت سه‌بعدی سال‌هاست در عرصه‌های مختلف جای خود را باز کرده و هر روز شاهد رشد هرچه بیشتر این عرصه هستیم.

باستان‌شناسان در جریان کاوش‌های خود در مرکز مصر برای نخستین‌بار «شهر مردگان» را با یافته‌هایی بی‌مانند کشف کرده‌اند. به نظر می‌رسد مومیایی‌ها متعلق به برگزیدگان و راهبان مصری در حدود 2300 سال پیش باشد.

بیست و سومین نمایشگاه الکامپ با معرفی «سالن اشتغال» و برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در کنار سالن‌های الکام استارز، الکام گیمز و همین‌‌طور مشارکت شرکت‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از ۳۰ تیر به مدت چهار روز...

گروه دانش کره جنوبی بزرگ‌ترین منطقه آزمایش خودروهای بدون راننده را می‌سازد تا به اصلی‌ترین رقیب ایالات متحده آمریکا در توسعه فناوری خودران‌ها تبدیل شود.

ندا اظهری: پهپادها که جزء هواپیماهای بدون‌سرنشین هستند، در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته‌اند و هر روز به کاربری آنها افزوده می‌شود.

عطیه نوری: جرائم مجازی یا جرائم سایبری به انواع جرائم اینترنتی اشاره دارد که شامل تخلفاتی در محیط سایبر (محیط مجازی) می‌شود. سال گذشته جرائم سایبری در صدر اخبار قرار داشتند - از ماجرای هک حزب دموکرات آمریکا در جریان انتخابات...

گروه دانش دانشمندان معتقدند «کیتین» ماده‌ای ارزشمند است که به طور طبیعی در پوسته سخت‌پوستان ترشح می‌شود. کیتین ماده‌ مناسبی برای پوشش زخم‌ها و جراحات و دارویی ارزان‌قیمت‌ است و حتی به عنوان ترانزیستور هدایتگر پروتونی مورداستفاده...

فرهیختگان: حس بویایی از اصلی‌ترین حواسی است که بخش زیادی از درک انسان از محیط اطراف را به او می‌دهد و غیرفعال شدن آن طبیعتا می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.