آمریکا یک روز پس از اعمال محدودیت برای گوشی‌های هوآوی در استفاده از سیستم‌عامل اندروید، این محدودیت‌ها را موقتا لغو کرد

شامگاه یکشنبه کاخ سفید از بخش اول «معامله قرن» که بر سرمایه‌گذاری مالی در کرانه باختری و نوار غزه متمرکز است، رونمایی کرد.

مورفی خاطرنشان کرد: «جنگ با ایران اولویت ترامپ نیست. ممکن است ترامپ به جایی برسد که جان بولتون، مشاور امنیت ملی خود را اخراج کند. این اتفاق برای برخی از اعضای کابینه او افتاده است و او به راحتی آنها را کنار گذاشته است. ممکن...

در آستانه انتخابات پارلمان اروپا 2 خبر می‌تواند سرنوشت انتخابات را رقم بزند انتشار ویدئویی از رهبر یک حزب راستگرای اتریشی و دیگری حمایت صریح رهبران راستگرای اروپا از روسیه.

در کنار هشدارها و تهدیدهای آمریکا علیه خریداران نفت ایران، رویترز بازوی رسانه‌ای جنگ تحریم علیه ایران، اخباری در زمینه کاهش صادرات نفت ایران منتشر می‌کند تا خریداران نفت ایران به این نتیجه برسند که ریسک خرید نفت از ایران...

کارشناس مسائل آمریکا می‌گوید تاریخچه ظهور هیتلر و نازی‌ها در آلمان و فاشیست‌ها در ایتالیا و حالا نیز خیزش راست‌های افراطی در غرب این را نشان می‌دهد که انتهای چنین مسیری به فاشیسم ختم می‌شود.

یمن فقیرترین کشور عربی 4 سال در برابر تجاوز ائتلاف سرمایه‌داران عرب و کشورهای غربی ایستادگی کرد و اکنون از موضع برتر در عمق عربستان تاسیسات حیاتی آن را هدف قرار می‌دهد.

امروز 24 اردیبهشت‌ماه 98 کمتر از چهار سال پس از توافق، تمام آنچه وزیر امور خارجه و اعضای تیم مذاکره‌کننده از برجام و دستاوردهایش می‌گفتند، وجود خارجی ندارد و حداقل از بازگشت‌پذیری یک‌شبه‌مان بیش از 370 روز گذشته است.

استراتژی اصلی آمریکا در مقابل ایران چیزی است که من آن را «جنگ به وسیله دیگر ابزار» می‌نامم؛ یعنی جنگ‌های غیرنظامی مانند جنگ تبلیغاتی، اقتصادی، مالی و اعمال تحریم‌ها. این‌گونه جنگ‌ها هیچ‌گاه موثر نخواهند بود.

سناتورهای آمریکایی به‌رهبری «تام یودال» نماینده ایالت نیومکزیکو و «کریس مورفی» نماینده ایالت کنتیکت طرحی را برای ارائه به سنا آماده کرده‌اند که در صورت تصویب آن دولت ترامپ اجازه نخواهد داشت [بدون مجوز کنگره] با ایران وارد...

اینکه صادرات نفتی ایران به صفر برسد بیش از هر چیز بستگی به این دارد که آیا وارد‌کنندگان نفت ایران در برابر ترامپ تسلیم می‌شوند یا نه. گر هم بتوانند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند که خیلی بعید است، بعید می‌دانم فقدان نفت...

مشارکت احتمالی در تحریم نفتی ایران توسط روسیه و چین، جاده صاف‌کنی برای تحریم شدن آینده خود این کشورها در حوزه صنعت نفت و گاز (روسیه) و مبادله آزاد تجاری (چین) در قالب پروژه جاده ابریشم خواهد بود.

کمتر از 10 روز پس از سفر «کیم جونگ اون» به مسکو، کره شمالی اقدام به آزمایش و شلیک چندین موشک کرده است. چنین اقدامی آن هم چند روز پس از بازگشت اون از مسکو، نمی‌تواند بی‌ارتباط با روس‌ها باشد.

عضو هیات‌علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی درباره برجام معتقد است: «دیگر عملا چیزی از برجام باقی نمانده که ایران حتی بخواهد از آن خارج شود و برجام هم‌اکنون تنها اجرای تعهدات یک‌جانبه ایران است.»

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز در واکنش به تهدید نظامی آمریکا علیه ونزوئلا و دخالت در این کشور اعلام کرد مداخله واشنگتن در امور حکومتی ونزوئلا می‌تواند منجر به تشدید اوضاع در این کشور شود.