هم‌اکنون مذاکرات مستقیمی میان آمریکا و طالبان بر سر چگونگی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در حال انجام است، اما برگزاری همین مذاکرات هم خود با سوالات و ابهاماتی توام شده است.

سال 2019 سال انتخابات‌ها در اروپاست باید منتظر ماند و دید آیا موفقیتی که راست‌های افراطی بعد از حرکت کشتارهای نروژ به دست آوردند آیا این بار با قتل عام شهر کریست چرچ تکرار خواهد شد یا نه.

حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند با 80 کشته و زخمی نشان داد کرنش، ماهیت تقابلی غرب با ایران را تغییر نمی‌دهد.

واشنگتن پیروز میدان در مذاکرات یک‌طرفه با کشورهای تضعیف شده است. این مورد در اروپای پس از جنگ جهانی دوم، روسیه پس از گورباچف تا زمان پوتین و در میان بخشی از رژیم‌های کماکان تحت استعمار آمریکای لاتین صادق است. در مقابل، واشنگتن...

در عراق روحانی خیلی خوب توانست نشان دهد که در عین نزدیکی ویژه دو کشور، ایران به حاکمیت و اقتدار عراق احترام می‌گذارد. این موضوع از دید کاربران شبکه‌های مجازی عراق پنهان نماند و آنان تصویری از رئیس‌جمهور کشورمان را که در حال...

در این گزارش، روایت شخصیت‌های غربی و رسانه‌ها و اندیشکده‌ها از ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را بررسی کرده‌ایم.

سال 2012 «فاکس‌نیوز» گزارش داد بیش از 85 هزار تن از کهنه‌سربازان ارتش رسما به خاطر سوءاستفاده‌های جنسی‌ای که در زمان خدمت‌شان در ارتش آمریکا برایشان پیش آمده بود، مورد درمان قرار گرفتند.

سفر پراهمیت بشار اسد به تهران و مذاکرات منتشرشده نشان از آغاز دوره جدید از تقویت گفتمان جمهوری اسلامی در منطقه دارد.

اعتمادبه‌نفس ترامپ در آغاز جنگ تجاری با چین، بسیاری را در این اندیشه فرو برده بود که در پشت این اقدام، طراحی پیچیده‌ای صورت گرفته و چین خیلی توانایی مقابله با آن را ندارد و درنهایت سر تسلیم در برابر آمریکا فرو خواهد آورد....

برنامه‌ای که مکرون آن را پیشنهاد داده است، چند عرصه را شامل می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مسائل مورد توجه او، دخالت‌های خارجی در انتخابات‌های اتحادیه اروپاست.

در آستانه رای‌گیری پارلمان انگلیس درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، ترزا می ‌متهم به پرداخت 1.6 میلیارد دلار به نمایندگان برای جلب رای‌شان شد.

انقلاب الجزایر تنها هدفش رهایی از استعمار بود و برنامه‌ای برای اداره کشور پس از آن نداشت. همین مساله باعث پناه بردن سران انقلاب به ایده‌های سوسیالیستی و حتی رابطه با آمریکا برای بقا شد.

اکنون که اجلاس هانوی خاتمه پیدا کرده این پرسش مطرح است که چرا با وجود سخنان دلگرم‌کننده و امیدواری‌هایی که ظاهرا در ابتدا وجود داشت، چنین بن‌بست و ناکامی سریعی برای این مذاکرات رقم خورد؟

شاید هند و پاکستان بتوانند بر سر هر چیزی به توافق برسند، اما بر سر «کشمیر» نه. هیچ طرفی حاضر به کوتاه آمدن از موضع خود بر سر این منطقه نیست و حتی سخن گفتن از حل این مناقشه، خیانت غیرقابل گذشت به حساب می‌آید.

76 سال پس از نشست رهبران روسیه، آمریکا و انگلیس برای توافق درباره چهره جهان پس از جنگ جهانی دوم فاتحان نبرد سوریه نقشه منطقه بدون حضور آمریکا را ترسیم کردند.

اولین اجلاس دو روزه عربی- اروپایی با عنوان «سرمایه‌گذاری در ثبات» یکشنبه (24 فوریه) در شرم‌الشیخ مصر آغاز به کار کرد. آن‌گونه که روزنامه الکترونیکی «رأی‌الیوم»، گزارش داده است ۲۱مسئول عربی و ۲۸ تن از رهبران و مسئولان اروپایی...

با وجود انجام اقدامات متعدد از سوی کره شمالی پس از مذاکرات سنگاپور در زمینه‌هایی همچون تخریب تاسیسات آزمایش سلاح‌های اتمی و موشک‌های بالستیک دوربرد، آمریکا در این مدت هیچ اقدام عملی‌ای در راستای برداشتن تحریم‌ها و کاهش فشارها...

ولت ترامپ در کنار تحریم‌های شرکت نفت دولتی ونزوئلا و تهدید به تحریم‌های بیشتر، در تلاش برای برگزاری یک نشست ضددولت ونزوئلا در بوگوتا پایتخت کلمبیاست. در این نشست که همچون نشست ضدایرانی ورشو ریاست هیات آمریکایی برعهده مایک...