با توجه به نیاز کشور به تولید علم و شرکت‌های دانش‌بنیان و در راستای پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی این پارک‌ها می‌توانند در رشد و تشکیل هسته‌های فناور و حمایت از آنها تا تجاری‌سازی ایده‌ها نقش عمده‌ای داشته باشند....

کارشناسان می‌گویند آمریکا با خروج از برجام تنها غیرقابل اعتماد بودن خود را اثبات کرده است و اکنون ایران باید با استفاده از موقعیت به‌دست‌آمده توانایی خود را برای مقابله با کارشکنی‌های آمریکا نشان دهد.

وزیر محترم علوم تمام قضیه را منکر شد و وجود هرگونه بازرسی را تکذیب کرد، اما فردای آن روز در حاشیه جلسه هیات دولت تلویحا به بازرسی از دانشگاه‌ها اعتراف کرد و همه چیز را گردن شورای عالی امنیت ملی انداخت.

شعبانی گفت: پروژه‌ای که ما مجوز آن را گرفتیم پیشنهاد ثبت شرکت سهامی خاص برای دانشگاه آزاد اسلامی است که شرکت توسعه آزاد پاسارگاد یا شتاپ توسط دانشگاه ثبت‌شده و تمام حقوق آن متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است.

یکی از روسای دانشگاه‌های تهران در پاسخ به خبرنگار «فرهیختگان» ابتدا با تایید بازدید بازرسان و سپس انکار گفته خود مدعی شد که این موضوع به مرجع عالی دولتی مربوط است نه دانشگاه و وزارت علوم!

یکی از دانشجویان خوابگاه شادمان می‌گوید: «گفته‌اند در صورت آسیب جزئی به اموال، به‌طور خاص فرش، هزینه کل آن گرفته می‌شود! مثلا یکی از دانشجویان مدعی شده که 220 هزار تومان بابت این موضوع جریمه داده است.»

بسیاری از خوابگاه‌های دانشگاه‌هـــا مــجهــز به سیستم سرمایشی هستند، اما در خوابگاه علوم کشاورزی دانشگاه ساری، با دمای بالای 40 درجه و رطوبت 70 درصد با پنکه سقی اتاق‌ها خنک می‌شود. همین وضع باعث شده ما دچار گرمازدگی شویم....

رهایی هدف از راه‌اندازی پورتال سراسری را یکسان‌سازی و وحدت رویه در امور جاری واحدهای دانشگاهی عنوان کرد و افزود: «سامانه بازمهندسی رشته‌ها در راستای پایش رشته‌ها و براساس شاخص‌های متنوع و با نگاه آمایشی در سطح مراکز، واحدها،...

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: «ما به‌عنوان سربازان مقام معظم رهبری ضمن تسلیم‌نشدن در برابر فشارها، پشتیبان مستحکم برای رهبر معظم انقلاب هستیم.»

فاز نخست آزمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال که اکنون به عنوان آزمایشگاه ملی مشهور شده است، در سال 95 با حضور مرحوم هاشمی‌رفسنجانی افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید و هم‌اکنون در حال خدمات‌دهی به دانشجویان است.