• ۳ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گفت‌وگوی «فرهیختگان» با سه ملی‌پوش فوتبال بعد از شکست سوریه

به یاد کی‌روش، امیدوار به ویلموتس

«فرهیختگان» در پایان دیدار دوستانه ایران و سوریه در گفت‌وگویی اختصاصی با چند تن از بازیکنان تیم ملی نظرات آنها را درخصوص این دیدار و مسائل مرتبط با تیم ملی جویا شد که متن این گفت‌وگو‌ها را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم‌ملی فوتبال ایران موفق شد در یک دیدار دوستانه که البته با فاکتورهای هجومی برای این تیم همراه بود تیم ملی سوریه را درحالی شکست دهد که مارک ویلموتس برای اولین‌بار سرمربیگری این تیم را برعهده داشت و درنهایت نیز یک برد پرگل با این مربی بلژیکی در کارنامه‌اش به ثبت رسید. «فرهیختگان» در پایان این دیدار در گفت‌وگویی اختصاصی با چند تن از بازیکنان تیم ملی نظرات آنها را درخصوص این دیدار و مسائل مرتبط با تیم ملی جویا شد که متن این گفت‌وگو‌ها را در ادامه می‌خوانید.


رضاییان:

بازگشت به پرسپولیس؟ هرچه خدا بخواهد!/ دل و جرات‌مان را نشان دادیم

http://media.jamnews.ir/medium1/1397/11/09/JamNewsImage11344815.jpg


 بعد از مدت‌ها مقابل هواداران تیم ملی در تهران به میدان رفتید.

خیلی خوشحالم بعد از مدت‌ها از این بازی استقبال خوبی به عمل آمد و از اینکه با این برد پرگل دل مردم و هواداران تیم ملی را شاد کردیم، خرسند و شاد هستیم. تیم ملی در این دیدار میل زیادی به حمله داشت و مشاهده کردید که با تعداد گل‌های زیادی هم مقابل حریف به برتری رسیدیم.

در چند سال اخیر سوریه را هیچ‌گاه شکست نداده بودیم.

10 سال بود این تیم را نبرده بودیم. اتفاقا تیم خوبی هم داشتند و توانستیم از فرصت‌هایی که داشتیم به‌خوبی استفاده کنیم و دل مردمی را که آمدند و بعد از مدت‌ها استقبال خوبی کردند، شاد کنیم و از این بابت بسیار خوشحالم.

کار با تفکرات سرمربی بلژیکی چطور است؟

تازه اولین بازی بود و نمی‌توان اظهارنظر کرد، اما به‌خوبی در این دیدار دل و جرات‌مان را نشان دادیم که توانستیم 5 گل مقابل تیم قدرتمند سوریه به ثمر برسانیم. فکر می‌کنم به‌عنوان اولین بازی آقای ویلموتس، عملکرد بدی نبود.

بازی با کتف آسیب‌دیده برایت سخت نبود؟

خداراشکر، البته در بازی هم یک مقدار درد داشتم. طول درمانم 4 تا 6 هفته بود، اما من بعد از 3 هفته به میدان آمدم و امیدوارم در هفته‌های آینده با آمادگی کامل در خدمت تیم ملی باشم.

بازی با کره‌جنوبی چطور است؟

آنها ما را دعوت کرده و تمام هزینه‌ها را هم خودشان دادند. بازی سختی در این کشور داریم و مطمئنا می‌رویم تا دل مردم ایران را در این دیدار هم شاد کنیم.

چه چشم‌اندازی را برای تیم ملی ویلموتس متصور هستی؟

برای پاسخ به این سوال خیلی‌زود است. باید بازی‌های بیشتری انجام دهیم.

پرسیدم چون مقایسه‌ها با دوران کی‌روش آغاز شده.

کی‌روش جای خود را دارد و هر مربی‌ای جایگاه خود را دارد و نمی‌توان این‌طور مقایسه‌ها را کرد و اظهارنظری انجام داد. من به‌عنوان بازیکن وظیفه دارم در زمین مسابقه برای تیم ملی کشورم مثل سایر بازیکنان با تمام وجود بازی کنم. من هم از این قاعده مستثنی نیستم و همه وجودم را برای این مردم که این‌طور از تیم ملی کشورشان در ورزشگاه و حتی فضای مجازی استقبال می‌کنند، می‌گذارم.

گفته می‌شود دوباره پرسپولیسی می‌شوی؟

ان‌شاءالله هر چیز که صلاح است و خدا می‌خواهد محقق شود.پورعلی‌گنجی:

ژاوی بخواهد به السد برمی‌گردم/ کی‌روش خوب بود، به ویلموتس هم امیدواریم

https://www.bultannews.com/files/fa/news/1396/3/18/770047_860.jpgاز بازی با سوریه آغاز کنیم. فکر می‌کردی 5 گل به سوریه بزنیم؟

به هر حال فوتبال همین است. اول بازی گفتیم تمرکز کنیم و بجنگیم تا به هرحال بعد از 10 سال نبردن سوریه بتوانیم این تیم را شکست دهیم و نتیجه خوبی مقابل این تیم بگیریم.

دلت برای کی‌روش تنگ نشده؟

به نظرم هنوز هم همه بازیکنان تیم ملی کی‌روش را دوست دارند و همان‌طور که می‌دیدید برای او جان می‌دادند. به نظرم کی‌روش زحمات زیادی برای این تیم کشید و تیم ملی را به‌طور کامل تغییر داد و جوان‌های زیادی را وارد تیم ملی کرد.

آینده را  با ویلموتس چطور می‌بینی؟

ویلموتس با کارنامه و شرایطی که دارد مربی خوبی محسوب می‌شود و امیدوارم بتوانیم در کنار هم تیم خوبی را بسازیم.

انتقال تو به انگلیس چقدر صحت دارد؟

پیشنهادی در سایت یکی از تیم‌های انگلیسی بود که البته اگر پیشنهادی از لیگ برتر انگلیس برسد حتما به آن فکر می‌کنم تا نتیجه خوبی از فوتبالم بگیرم. اگر پیشنهادی شود، حتما فکر درستی می‌کنم تا فوتبالم را در مسیری دیگر ادامه دهم.

هنوز هم با کی‌روش مشورت می‌کنی؟

بله، حتما. کی‌روش راه فوتبال من را تغییر داد و برای من یک پدر فوتبالی محسوب می‌شود.

ژاوی هم از فوتبال خداحافظی کرد. اگر از تو بخواهد، حاضری در السد به این تیم کمک کنی؟

فعلا با العربی قرارداد دارم اما اگر ژاوی بخواهد صددرصد به السد برمی‌گردم.

 

عزت‌اللهی:

به خاطر مصدومیت روزهای سختی را سپری کردم/ روز خوب ما و بد سوریه بود

https://www.varzesh11.com/images/news/saeid-ezatollahi-142624.jpgبازی چطور بود. بعد از مدت‌ها برای تیم ملی به میدان رفتی!

خداراشکر بازی خوبی بود. فکر می‌کنم توانستیم توقع مردم و هواداران را برآورده کنیم. مردم هم از این بازی لذت بردند و یک بازی پرگل را تماشا کردند. همین یک موضوع  برای آنها هیجان‌انگیز بود. ضمن اینکه هواداران در یک روز تعطیل چنین استقبالی داشتند و دست‌شان درد نکند.

یک مقدار بدن‌ها خسته نشان می‌داد.

درست است. آخر فصل فوتبالی هستیم و کمتر تایم استراحت داشتیم و فکر نمی‌کنم از لحاظ بدنی هیچ‌کدام صددرصد باشیم، با این حال خداراشکر بردیم و گام اول را با مربی جدیدمان محکم برداشتیم. ان‌شاءالله در بازی‌های بعدی هم موفق باشیم.

تفاوت‌مان با سوریه‌ای که مدت‌ها آنها را نبرده بودیم، 5 گل بود؟

در هر صورت فوتبال رو ندارد و نمی‌توان آن را پیش‌بینی کرد. فوتبال همین است. شاید روز خوب ما بود و روز بد سوری‌ها. مثل بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی که روزهای بد ما بود و روز خوب سوریه و نمی‌توانستیم این تیم را شکست دهیم. با این حال خداراشکر توانستیم برنده بازی باشیم و از اولین بازی با کادرفنی جدید سربلند بیرون بیاییم.

چشم‌انداز تیم ملی با ویلموتس را چطور می‌بینی؟

من نباید در این مورد اظهارنظر کنم و باید رئیس فدراسیون در این خصوص صحبت کند، اما قطعا ما به‌عنوان بازیکن تیم ملی هر دستورالعملی را که ویلموتس صادر کند، موظفیم در زمین مسابقه انجام بدهیم.

تیم‌ملی یک بازی هجومی را به نمایش گذاشت.

در هر صورت هر مربی رویکردهای تاکتیکی خود را دارد. ما به‌عنوان بازیکن وظیفه داریم که اندیشه‌های مربی را در زمین پیاده کنیم.

درباره آخرین شرایط خودت صحبت کن.

چندین ماه بازی نکرده بودم و کادرفنی در جریان شرایط من بود. قرار است با کمک‌های لازم بتوانم کم‌کم خودم را از لحاظ بدنی به تیم برسانم و اردوهای بعدی کنار سایر بازیکنان تیم ملی کار کنم. در مجموع روزهای سختی داشتم و امیدوارم هیچ بازیکنی مصدومیت را تجربه نکند. خدا را شکر می‌کنم که بعد از مدت‌ها توانستم به اردوهای تیم ملی بازگردم و بازی کنم و حس بسیار خوبی داشتم.

تکلیف تیم باشگاهی‌ات چیست. پیشنهادی داری؟

الان تمرکزم روی تیم ملی است و پس از آن انتخاب لازم را انجام می‌دهم.

 

* نویسنده : محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها