• ۷ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
فتاحی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

برگزاری فینال حذفی در مشهد قطعی نیست/ استقلال قطعا در پلی‌آف آسیا بازی می‌کند

سعید فتاحی به «فرهیختگان» گفت: «حضور در مشهد و جلسه برگزاری فینال جام حذفی به منزله انتخاب این شهر برای فینال حذفی نیست. فقط برای بازدید از امکانات راهی این شهر شدم، همان‌طور که به کرمانشاه هم سفر کرده بودم. الان هم دو سه شهر برای میزبانی کاندیدا هستند که به‌زودی میزبان این دیدار را اعلام خواهیم کرد.»

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، دیدار فینال جام حذفی در حالی قرار است 12 خرداد برگزار شود که هنوز شهر میزبان این رقابت مشخص نیست و هر روز یک شهر برای برگزاری این دیدار انتخاب و معرفی می‌شود. یک روز مشهد، یک روز خرمشهر و یک روز هم اهواز. این در حالی است که از مشهد به‌عنوان میزبان قطعی این دیدار نام برده می‌شد با این حال بعد از اعتراض داماشی‌ها این قضیه در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

سعید فتاحی در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «حضور در مشهد و جلسه برگزاری فینال جام حذفی به منزله انتخاب این شهر برای فینال حذفی نیست. فقط برای بازدید از امکانات راهی این شهر شدم، همان‌طور که به کرمانشاه هم سفر کرده بودم. الان هم دو سه شهر برای میزبانی کاندیدا هستند که به‌زودی میزبان این دیدار را اعلام خواهیم کرد.»

 تابوی فینال شکسته می‌شود

این موضوع که میزبان فینال جام حذفی در شب برگزاری این رقابت انتخاب می‌شود مشکلاتی را به همراه داشته و اعتراضاتی را با خود به همراه می‌آورد. در همین خصوص فتاحی گفت: «این یکی از ایرادات است و من هم آن را قبول دارم. بنابراین قرار است از سال آینده شهر میزبان فینال حذفی را زودتر و در ابتدای فصل مشخص کنیم تا این اتفاقات دیگر تکرار نشود.»

این در حالی است که طبق اعلام رئیس کمیته مسابقات، شهر فینال این رقابت‌ها به احتمال زیاد از سال آینده به صورت چرخشی و هر سال در یک شهر برگزار خواهد شد.

 سوپرجام روی هوا؟

حتما سوپرجام سال گذشته و اتفاقات این دیدار برگزار نشده را به یاد دارید؟! هنوز هم تکلیف قهرمان این دیدار مشخص نیست و با اینکه پرسپولیسی‌ها خود را قهرمان این دیدار می‌دادند اما استقلالی‌ها نیز بعد از شکایت به دادگاه CAS به پس گرفته شدن این عنوان از حریف خود و برگزاری دیدار مجدد همچنان امیدوار هستند.

با این حال و برای دیدار سوپر جام فصل آینده نیز این سوال پیش می‌آید که اگر پرسپولیس هر دو جام را از آن خود کرده و فاتح دوگانه فوتبال ایران شود، تکلیف سوپرجام چه خواهد شد.

فتاحی در این مورد نیز به «فرهیختگان» گفت: «در این خصوص خلأ قانونی داریم و چیزی در آیین‌نامه برگزاری رقابت‌ها پیش‌بینی نشده است. بنابراین این موضوع طبق تصمیم هیات‌رئیسه مصوب شده و از این پس اجرایی خواهد شد.»

البته عرف نیست که قهرمان دوگانه کشورها بخواهند در دیداری با عنوان سوپرجام به میدان بروند و شاید در صورت قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی، سوپرجام فصل هجدهم فوتبال ایران نیز برگزار نشود.

 سهمیه سال آینده همان 2+2

روز گذشته خبری منتشر شد که سهمیه‌های امارات در لیگ قهرمانان آسیا کم شده و یک سهمیه به سهمیه ایران در این رقابت‌ها اضافه شده است که همین خبر موجی از امیدواری و خوشحالی را برای استقلالی‌ها به همراه داشت تا تیم‌شان سال آینده از برگزاری دیدار پلی‌آف رهایی یابد.

فتاحی در این باره گفت: «طبق اعلام قبلی کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه‌های 2+2 برای سال‌های 2019 و 2020 تصویب و به فدراسیون کشورهای عضو نیز ابلاغ شده است. بنابراین اگر تصمیم جدیدی گرفته شود برای فصل آینده خواهد بود و از سال 2021 اجرایی می‌شود.

بنابراین با این حساب استقلال نیز سال آینده تحت هر شرایطی از پلی‌آف کار خود را در لیگ قهرمانان آسیا آغاز خواهد کرد.»

 

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها