• ۸ بازدید
  • تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ علیرضامحمودپور مدیر روابط‌عمومی واحدقائمشهر

نقش روابط‌عمومی در موفقیت سازمان و رضایتمندی جامعه هدف

بدون‌تردید این مهم «موفقیت سازمان و رضایتمندی جامعه هدف» با شناخت، درک متقابل و ارتباطات دوسویه با میدان‌داری روابط‌عمومی‌ها قابل دستیابی است و جز این ممکن نخواهد بود.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، روابط‌عمومی به‌عنوان پل ارتباطی سازمان و جامعه هدف همواره از جایگاه مهمی برخوردار است که ضعف و قوت آن ارتباط مستقیمی با موفقیت یا ناکامی یک سازمان دارد.

در بیانی شفاف‌تر، اینکه روابط‌عمومی موفق با انتقال انتظارات سازمان به جامعه هدف و بازخورد آن، دوگانه سازمان و مخاطب را با ریل‌گذاری صحیح به سرمنزل مقصود می‌رساند و از انحراف سازمان از مسیر اهداف تبیین‌شده جلوگیری می‌کند.

من پس از سال‌ها فعالیت در عرصه روابط‌عمومی یک واحد بزرگ دانشگاهی بر این باورم که روابط‌عمومی‌ها هیچ‌گاه نباید به وادی مدح و ثنای سازمان کشیده شوند و تنها با ارائه عملکرد و فعالیت‌های راهبردی به معرفی مجموعه متبوع و برنامه‌ها پرداخته و در مقابل نیز به نمایندگی از افکارعمومی و جامعه هدف، مدیران سازمان را در اداره بهتر سازمان یاری‌رسان باشند.

بدون‌تردید این مهم «موفقیت سازمان و رضایتمندی جامعه هدف» با شناخت، درک متقابل و ارتباطات دوسویه با میدان‌داری روابط‌عمومی‌ها قابل دستیابی است و جز این ممکن نخواهد بود.

از سوی دیگر، مراکز و واحد‌های آموزشی و دانشگاهی به‌دلیل گستردگی سازمان آموزشی و هم گستردگی جامعه هدف با سلایق و دیدگاه‌های مختلف، همواره باید از روابط‌عمومی خلاق و پرنشاط بهره‌مند شوند تا علاوه‌بر کارکرد‌های عمومی در شرح وظایف روابط‌عمومی‌ها از خلاقیت‌های خاص در مواجهه با فرهیختگان دانشگاهی متشکل از اساتید، کارکنان و دانشجویان برخوردار باشند.

همان‌طور که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب می‌فرمایند «امیدشان برای پیمودن دومین مرحله خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی به جوانان است»، دانشگاه به‌عنوان یکی از بسترهای رشد و نمو علمی و ساختاری جوانان، باید زمینه‌ساز اجرایی‌شدن منویات رهبری باشد و هرچه در این رهگذر روابط‌عمومی‌ها به ایفای درست ماموریت‌ها و وظایف خود بپردازند، در رسیدن به چشم‌انداز ترسیم‌شده در بیانیه گام دوم انقلاب، گام‌های موثر و بلندی برداشته می‌شود.

روابط‌عمومی واحد قائمشهر تلاش کرده است با تسهیل ارتباطات داخل سازمانی (دانشگاه)، برقراری و تنظیم ارتباطات با جامعه هدف، دانشجویان و حتی خانواده‌های آنان در بهبود عملکرد سازمان و کمک‌رسانی در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی نقش‌آفرین باشد که به لطف الهی و گواه مدیران، اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیز در طول سال‌های گذشته موفق بوده و کسب عناوین متعدد و برتری در ارزیابی‌ها و امتیازات و افتخارات به دست آمده، شاهد این موفقیت‌هاست.
 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها